• slide_01.jpg
 • slide_02.jpg
 • slide_03.jpg
 • slide_04.jpg
 • slide_05.jpg
 • slide_06.jpg
 • slide_07.jpg
 • slide_08.jpg
 • slide_09.jpg
 • slide_10.jpg
 • slide_11.jpg
 • slide_12.jpg
 • slide_13.jpg
 • slide_14.jpg
 • slide_15.jpg
 • slide_16.jpg
 • slide_17.jpg
 • slide_18.jpg
 • slide_19.jpg
 • slide_20.jpg


Hostem Svojšického Podzimu 2023 bude skupina Michal Tučný revival ze Rtyně v Podkrkonoší

Kapela vznikla v roce 2010 kolem charismatického muzikanta a milovníka písniček Michala Tučného - Františka Tichého.

Zakládajícími člany byli:

František Tichý - zpěv
Tomáš Bartoníček - klávesy
Radim Urban - el.kytara
Luboš Kult - basa
JIří Vlček - bicí
Láďa Prouza - doprovodná kytara
Pave Volf - vocál a foukačka

mt revival

Jako v mnoha jiných kapelách, proběhly i zde mnohé personální změny. V současném složení hraje kapela od roku 2013. Nejčastěji se měnil bubeník – na začátku byl Jirka Vlček, kterého vystřídal profi bubeník Olda Ševců, poté Dan Škoda a od roku 2017 do současné doby bubnuje Jirka „Kokoška“ Říha.

Další změny proběhly na místě kláves. Zakládajícího člena kapely Tomáše Bartoníčka vystřídal asi před 6 lety „jediný pilot v kapele“ Aleš Tauchman.

Nejsmutnějším okamžikem v existenci kapely byl před rokem a půl odchod frontmana a zakládajícího člena Františka Tichého, který byl duší a výraznou tváří revivalu. V jeho odkazu hraje kapela dál.

Na webových stránkách www.tucny-revival.cz můžete nalézt místa, kde již kapela vystupovala, např:

Porcinkule Hostinné
Děčínská kotva Děčín (Revival Fest)
Brno, Trutnov, Chrudim, Bánská Bystrica, Polsko.

Současné složení kapely:

Martin Skřivánek – zpěv, sólová kytara
Pavel Volf – zpěv, foukačka
Petr „Kočka“ Ilchman – zpěv, basová kytara
Aleš Tauchman – klávesy
Jirka „Kokoška“ Říha – bicí
Mirek „Loky“ Lokvenc – doprovodná kytara
Jarda Kult - banjo

Zvuk – Michal Šedivec

 

Bluegrasová a country kapela Poutníci hraje na naší scéně již od roku 1970.

Za 52 let existence se v kapele vystřídala řada muzikantů, z nichž někteří patřili a patří mezi to nejlepší, co české country a bluegrass mohou nabídnout.

Největších úspěchů dosáhli v letech 1979–1991, kdy byl členem skupiny kytarista a zpěvák Zdeněk Kalina, bendžista, skladatel a zpěvák Robert Křesťan a  mandolinista Pavel Petržela. Dalšími výraznými osobnostmi Poutníků byli zakládající člen skupiny František Linhárek, hráč na banjo Luboš Malina, banjista Svaťa Kotas nebo Jan Máca – mandolína a housle. 

V letech 1982 a 1983 skupina vyhrála plzeňskou Portu.

Poutnici old

V roce 1987 kapele vychází první deska a o rok později se vydává na úplnou profesionální dráhu v sestavě: kapelník, kytara František Linhárek; banjo, zpěv Robert Křesťan; banjo, housle a saxofon Luboš Malina; kytara, zpěv Zdeněk Kalina; mandolína Jiří Plocek; kytara Mirek Hulán; kontrabas, zpěv Jiří Pola a konferenciér Josef Prudil. Tato sestava patřila v historii k těm slavnějším. Vydala pět CD, navštívila spoustu zemí Evropy a dostala dvakrát ocenění za nejlepší neamerické CD roku v USA (1989 a 1990 od organizace SPBGM). Kromě toho odehrála kapela stovky koncertů po tehdejším Československu.

Od loňského roku hraje kapela v novém složení, kdy na banjo vystřídal  Petera Mečiara Petr Vošta, na mandolínu hraje Jan Máca, kytarista a zpěvák Jakub Bílý a služebně nejstarší Poutník Jiří Pola – Karas, kontrabasista a kapelník.

Poutnici

Za dobu svého působení vydala kapela šestnáct CD nebo LP, odehrála víc než 4 600 koncertů, absolvovala přez 130 zahraničních zájezdů.

kantoriLegendární folková kapela Kantoři vznikla už v listopadu 1970 na Pedagogické fakultě v Hradci Králové a patří tak k nejdéle fungujícím skupinám na naší hudební scéně.

   Po úvodním krátkém hledání hudebního stylu si našla svoji originální parketu v oblasti osobitě upravených lidových písní. Ze začátku se věnovala pouze českým písničkám, ale poté, co se ve stopách Kantorů vydaly i další kapely, rozšířila svůj záběr o popěvky prakticky z celého světa. Dnes, kdy kapela hraje ve své čtvrté a nejdéle trvající sestavě, převažují v jejím repertoáru písně z oblasti tzv. keltského folku (Irsko, Skotsko, Bretaň), jimž sice dává svůj osobitý rukopis, ale zároveň přísně dbá na autentické vyznění léty prověřených tradicionálů. Uplatňuje při tom kromě spolupráce s předními českými textaři zejména perfektní vokály a svoji multiinstrumentálnost – každý z členů kapely ovládá několik hudebních nástrojů, včetně historických.

   Výsledkem je pak neutuchající zájem a úspěch u publika, a to nejen našeho. Kantoři už účinkovali v téměř dvaceti zemích, natočili spoustu rozhlasových a televizních pořadů, získali mnohá ocenění, včetně Zlaté Porty, a vydali 14 řadových alb na LP a CD, z nichž to poslední vyšlo u příležitosti 50. výročí kapely a má výmluvný název: Budem zpívat dál.

   Současné Kantory tvoří vedle kapelníka a zakladatele skupiny Jana Filipa o generaci mladší Martina Vejrová a Miloš Panchartek.

Kantori 2

LOKALKA 18 10 2019Hostem 20. ročníku Svojšického Podzimu bude hradecká skupina LOKÁLKA.

Lokálka vznikla ve stejném roce, kdy jsem se narodil, v roce 1974 a prakticky mně provázela celým mým dosavadním hudebním životem. O tom svědčí mé značně ohmatané zpěvníky Lokálky, ze kterých jsem se snažil interpretovat humorné písničky Ládi Straky a bavil tak své kamarády a posluchače.

Ve své tvorbě paroduje především různé písně z oblasti country music, popmusic a dalších žánrů. Kromě toho má i svoji vlastní původní tvorbu. Nedílnou součástí vystoupení Lokálky se staly také svérázné pohádky a vyprávění s průvodním slovem Václava Součka.

Mezi první výraznější úspěchy lze řadit čestné uznání na Portě 1978 v Olomouci, kde navíc ve finále autorské soutěže zazněla Strakova trampská písnička Blues vambereckého špekáčku. O rok později si Lokálka z Olomouce odvezla interpretační Portu a absolutní prvenství v hlasování diváků. V tomtéž roce kapela při zaměstnání absolvovala bez dvou stovku oficiálních vystoupení takříkajíc od Šumavy k Tatrám a na dlouhá léta se stala hosty nejvýznamnějších tuzemských festivalů trampské, folkové a country muziky. Kromě šesti „desek“  natočila na dvě desítky tzv. trvalek v hradeckém studiu Československého rozhlasu a přes dvě stovky živých rozhlasových nahrávek. Absolvovala i přes dvacet televizních vystoupení.

Po několika personálních obměnách se Lokálka v roce 1990 vrátila téměř k původnímu složení. Ladislav Straka – akustická kytara, zpěv; František Zapadlo – zpěv, taneční kreace; Ladislav Hübelbauer – baskytara, zpěv (zakládající členové); Jiří Gregora – klávesy (v Lokálce od roku 1975), Václav Souček - průvodní slovo (od roku 1977) a Přemysl Dolan – elektrická kytara, zpěv (od roku 2001).

13. června 2009 zemřel kapelník Ladislav Straka.

Lokalka 5582

V posledních letech kapela trochu omladila personál a v současné době hraje ve složení:

Ladislav Straka - kapelník a nehrající kapitán
Václav Souček - moderátor, zpěv
Ladislav Hübelbauer - baskytara, zpěv
František Zapadlo - zpěv, tanec
Přemysl Dolan - kytary, zpěv
Radek Novák - kytara, akordeon, zpěv
Petra Kolátorová "Kvasňa" - klávesy, zpěv

O zvuk se řadu let stará Vít Hříbal.

Statistiky

Dnešní datum:

Svátek má:

Partneři

Novinky e-mailem

asekCRo PA logo 1047 barv v8  webtom martlogoRadioSamsonzlaty spendlik radio folk