Soutěžní přehlídka country a trampské hudby v kulturním areálu Svojšice 12.9.2015 od 13:00h.

Ve Svojšicích byla dlouholetá tradice trampských a folkových festivalů Svojšický Slunovrat a Svojšický Letorost. Na tuto tradici legendárních festivalů jsme se pokusili navázat. Proto již před několika lety jsme se rozhodli uspořádat festival vlastní a vrátit se k původní myšlence kamarádského setkání kapel a příznivců hudebního žánru trampské a country hudby. Náš festival je mnohem menší než dříve jmenované. Našimi ambicemi není přilákat do Svojšic tisíce lidí na známé skupiny, ale dát prostor tomu, aby se u nás sešly skupiny, které nemají tolik příležitostí na jiných festivalech.

Festival je pořádán za podpory obce Svojšice a Pardubického kraje ve svojšickém kulturním areálu. V místech, kde byly dříve pořádány festivaly Svojšický Letorost a Svojšický Slunovrat. Zde je zajištěno občerstvení a možnost přespat ve vlastních stanech. Festival je  mezi country skupinami a jejich příznivci  již dobře známý. První ročníky festivalu byly pořádány v Hostinci „U lípy“, v roce 2004 jsme se přestěhovali do Hospůdky v areálu Svojšice. Od roku 2006 se festival pořádá v přírodním amfiteátru Kulturního areálu Svojšice.

Cena vstupenky na celý program je 100,- Kč za osobu.  Všechny skupiny vystupují zdarma bez nároku na honorář a budou odměněny suvenýry. Tři nejlepší skupiny budou navíc odměněny věcnými dary.

 

Svojšický Podzim