27.9.2003 se konala soutěžní přehlídka trempských a country skupin SVOJŠICKÝ PODZIM 2003. Té se zúčastnilo 11 skupin z původně 16 přihlášených. Přesto, že pět skupin se omluvilo z technických nebo zdravotních důvodů, jsme byli překvapeni, jak velký zájem u skupin o účast na tomto malém festivalu byl. A to nejen u kapel z regionu, ale i u kapel, které to k nám mají pěkný kus cesty.

Realizační tým Svojšického Podzimu 2003

Realizační tým Svojšického Podzimu 2003

Ve 13:00 zahájil konferenciér "Kongo" Svojšický Podzim, který vtipně uváděl celý festival. Jako první zahrála mimo soutěž pořádající skupina Country Colaps - Pardubice. Po ní nastoupila nejpočetnější formace skupina Nostalgie - Praha, hrající pěknou trempskou muziku, a kterou známe už z předchozího ročníku. Další půlhodina patřila nováčkovi ve Svojšicích skupině Eldorádu - Zrnětín. Tahle kapela překvapila hned několikrát. Ve složení, v kterém přijela, hrála teprve necelý měsíc. Zpěvák téhle skupiny Karel Herynek okouzlil poblikum hned na začátku a svým jódlováním udělal dojem na všechny přítomné. Eldorádo se umístilo na 1. místě.

Eldorádo - Zrnětín 1.místo

Eldorádo - Zrnětín 1.místo

Jako další pokračovala skupina, která to k nám měla asi nejdále: Křeni - Karviná. Ti zahráli klasický, stylový bluegrass ze svého nového CD. Svým bezchybným výkonem si vybojovali 3. místo.

Křeni - Karviná 3.místo

Křeni - Karviná 3.místo

Kolem 15. hodiny dostala slovo skupina Klapeto - Pardubice, která obhajovala 2. místo z předchozího ročníku. Po Klapetu přišla na řadu další Pardubická skupina Noncua Canto, hrající spíše historickou hudbu. V této kapele zaujal nejvíce nejmladší člen skupiny flétnista Vojtěch Linek. Následovala skupina Eldorado - Pardubice, která zahrála klasické country písničky. Na druhém místě Svojšického Podzimu se umístila skupina Pádlo - Pardubice, vítěz letošní krajské Porty. Pádlo ukázalo, že je letos opravdu ve formě a zahrálo bezchybně.

Pádlo - Pardubice 2.místo

Pádlo - Pardubice 2.místo

Další ze vzdálenějších účastníků byla skupina Suroví Kocouři - Odolena Voda. Zahráli spíše folkové a trempské pisničky z dílny Milana Surovce, zpěváka s nejsilnějším hlasem ze všech. Poněkud blíže to do Svojšic měla skupina Detto z Chotěboře. Zahráli pěkné country šmrncnuté bluegrassem. Závěr patřil pražské skupině Línej Dýzl. Ta předvedla moderní country a opravdu profesionální výkon. ( Taky je bylo nejvíc slyšet. )

Línej Dýzl - Praha

Línej Dýzl - Praha

Kolem 20. hodiny po sečtení hlasů a odměnění tří nejlepších skupin

1.místo - Eldorádo - Zrnětín
2.místo - Pádlo - Pardubice
3.místo - Křeni - Karviná

    začal večerní countrybál. Protože první dvě skupiny musely, bohužel, odjed, zahrály skupiny Línej Dýzl a Křeni. Zahráli naplno i když  lidí na sále postupně ubývalo.

    Přestože nás trochu mrzí malá účast diváků, jsme rádi, že většina skupin hodnotila toto setkání kladně. Doufáme, že i příští rok bude stejný zájem o účast na Svojšickém Podzimu 2004, a že se zvýší i povědomí a zájem ze strany diváků.