Také v roce 2017 se do svojšického amfiteátru vrátila alespoň na jeden víkend trampská a country muzika.

V sobotu 9. září od 13. hodin odstartoval 17. ročník přehlídky trampských a country skupin Svojšický Podzim 2017.

Festival již tradičně zahálila skupina Country Colaps. Za výrazné podpory dvou báječných moderátorů Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka se rozjel kolotoč plný trampské a country muziky tak, jak se na Svojšický Podzim sluší.

sp2017 pavouk 02

V letošním roce jsme se snažili dát účinkujícím o trochu více prostoru a tak jsme omezili počet kapel na 12 + vystoupení hosta a zdá se, že to byl krok správným směrem. Kapely mohly zahrát o pár písniček víc než v minulých letech a diváci zároveň nebyli ošizeni o pestrý program.

Po úvodním vystoupení Country Colapsu nastoupil nováček na svojšickém pódiu, bluegrassová skupina eFeM GRASS - Frýdek - Místek. Následovala skupina KoYoTi, která ve Svojšicích vystoupila již po sedmé a vždy se těší velké přízni diváků. Ačkoliv vystupuje jen několikrát do roka, jejich vystoupení má vždycky "drive".

sp2017 pavouk 09

Po KoYoTech vystoupil další zástupce bluegrassové hudby, bruntálská skupina Arrest. Arrest se vrátil do Svojšic zhruba po deseti letech a evidentně si to užili. Prvním zástupcem trampské hudby byla skupina Otisk z Nového Rychnova, která také již patří k pravidelným účastníkům festivalu. Modernější country vnesli mezi diváky Svojšického Podzimu Standa Čermák se skupinou DREAMS - Praha a vynikající kapela Dobrá Pára z Dačic.

Dalším zástupcem trampské hudby byla skupina BPT - Zlín. BPT v současné době patří k nejlepším interpretům původní trampské písně a divákům se líbili. Následovala country a folková skupina Dřeváci ze Slaného, kteří patří těm nejlepším na kladensku a jsme moc rádi, že jsme je mohli přivítat i ve Svošicích.

sp2017 digi8 52

Dalším z tradičních účastníků je folková skupina Naopak z Dobříše, která se do Svojšic ráda vrací a diváci si jejich vystoupení vždy užijí. Závěr soutěžní části večera patřil trapské skupině Chrpa Chrudim. Rovněž Chrpa patří k pravidelným účinkujícím, bez kterých si diváci ani nedovedou Svojšický Podzim představit.

Před vystoupením hosta čekalo diváky ještě příjemné překvapení v podobě ohňové show v podání skupiny plivačů ohně Draconalis.

Po ohňové show přišla řada na hosta, legendární skupinu Scarabeus - Praha. Skupinu, která v loňském roce oslavila neuvěřitelné 50. výročí a v 70. letech patřila k tomu nejlepšímu, co trampská a country scéna mohla nabídnout. Přesto, že od té doby uběhla již pěkná řádka let, je neuvěřitelné, s jakou radostí a energií skupina hraje. To by jim mohla závidět většina mladších kapel.

sp2017 digi8 60

Během vystoupení Scarabeů se v zákulisí pilně počítaly divácké hlasy, které nakonec rozhodly o následujícím pořadí:

  1. OTISK - Nový Rychnov
  2. KoYoTi - Rtyně v Podkrkonoší
  3. CHRPA - Chrudim

Přesto, že folkový a trampský kalendář je poměrně nabitý a bohužel se termíny některých prima akcí překrývají, se nakonec ve Svojšicích sešlo množství různých lidí a kamarádů a festival jsme si báječně užili. A to nejen díky příjemnému počasí, dobrému zvuku, o který se nám již tradičně stará Lukáš Faltus "Ášek", ale především díky báječným lidem a muzikantům, kteří se do Svojšic rádi vrací.

sp2017 pavouk 52

Večer vyvrcholil country bálem, na kterém výborně zahrála skupina Dobrá Pára a byl důstojnou tečkou za 17. ročníkem Svojšického Podzimu.

Děkujeme a nejdéle za rok AHOJ!

 

Jaký byl Svojšický Podzim 2016? Zkrátka báječný.

Celý víkend provázelo nádherné "letní" počasí a již v pátek se sešla slušná parta kamarádů, takže v Hospůdce v areálu se hrálo a tančilo téměř do ranních hodin.

V sobotu 10. září pak již všechno klapalo jako na drátkách. Úderem třinácté hodiny byl zahájen 16. ročník festivalu Svojšický Podzim. O to se tradičně postarala pořadatelská skupina Country Colaps za podpory dvou moderátorů Martina "Drna" Nýdra a Radka "Tučňáka" Ujčíka.

Po té se již rozjela soutěžní část festivalu. Po Country Colapsu vystoupila skupina BETA BAND z Českého Brodu. Následovala hronovská skupina TOLERANCE. Parádní country přivezla do Svojšic skupina WOSTREJ KARTÁČ - Holšice

svoj podzim 2016 01

 

15. ročník festivalu Svojšický Podzim připadl na 12.9.2015. Kamarádi a muzikanti se však do Svojšic začali sjíždět již v pátek a byl to velice příjemný večer. V hospůdce v areálu se hrálo a zpívalo do pozdních nočních hodin.

sp15 01

Také v roce 2014 se začali sjíždět muzikanti a kamarádí již v předvečer festivalu a to i přesto, že předpověď počasí nebyla příznivá a ještě v pátek dopoledne smáčel svojšický areál pořádný liják. K večeru se nakonec počasí umoudřilo a sál Hospůdky v areálu se v pátek velice slušně zaplnil.

V sobotu ráno na nás chvílemi vykouklo sluníčko a tak jsme se s nadějí pustili do příprav festivalu. Ten byl tradičně zahájen ve 13 hodin Vlajkou v podání skupiny Country Colapskterou na pódiu podpořili i ostatní muzikanti a připomněli si tak atmosféru dřívějších Svojšických Slunovratů. Po krátké vzpomínce na dlouholetého moderátora Svojšického Podzimu kamaráda Tína, který v minulém roce tragicky zahynul, pokračovalo vystoupení pořádající skupiny Country Colaps.

sp14 1

Ačkoliv nám předpověď počasí věštila na Svojšický Podzim 2013 vcelku slušné počasí, v sobotu 14.9. jsme se probudili do deštivého rána. Déšť nás prakticky zlobil celé dopoledne a tak jsme s obavami vzhlíželi k obloze i hlavní pokladně a doufali, že se svojšický amfiteátr alespoň trochu zaplní diváky. Nakonec to ale dopadlo dobře a ve třináct hodin mohl být festival zahájen. Tradičně Vlajkou zahájila pořádající pardubická skupina Country Colaps. Po krátkém úvodním slovu obou moderátorů Oty "TínaKoláře a Martina "DrnaNýdra jsme zahráli čtyři nejúspěšnější písničky letošní sezóny, doplněných o tradiční "Podzimní zprávu". Po nás nastoupila další vynikající country skupina Nawostro z Červených Peček. Ta přijela do Svojšic po druhé a jen nerada nás opouštěla hned po svém vystoupení, protože je čekalo ještě jedno hraní.

svojsicky-podzim-2013 017
NAWOSTRO - Červené Pečky